Siete proti hmyzu

Siete proti hmyzu

Image
Image
Image
Image

Siete proti hmyzu sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou proti otravnému hmyzu. Hoci je ich funkcia predovšetkým praktická, svojim moderným dizajnom sa stávajú elegantným doplnkom okien a dverí. Sieťky proti hmyzu sú z hľadiska zhotovenia a montáže nenáročnou záležitosťou. Sieť je vyrobená zo skleného vlákna potiahnutého plastom, ktoré nepodlieha korózii a dobre znáša teplotné rozdiely. Je vyrábaná v šedej a čiernej farbe a na okennom profile je takmer neviditeľná. Je možné zvoliť medzi pevnou alebo rolovacou sietťkou, ktorá je upevnená v decentnom ráme vo farbe podľa Vášho priania a vôbec nenarušuje celkový vzhľad okna.

TYP - pevné (rámové) okenné sieťky

 Rám siete je vyrobený z valcovaných, alebo extrudovaných hliníkových profilov, sieťovina je zaistená v profile gumou. Systémy uchytenia sa volia podľa typu profilu a typu okenného rámu. Všetky umožňujú odstránenie siete s okna. 

TYP - pevné (rámové) sieťky na dvere

Rám dverných sietí je vyrobený s valcovaných, alebo extrudovaných hliníkových profilov, sieťovina je zaistená v profile gumou. Celá sieť sa montuje na rám dverí pomocou pántov.

TYP - rolovacie sieťky okenné

Sieťovina sa navíja na hliníkovú hriadeľ, ktorá je uložená v hliníkovom boxe. Navíjanie siete zaisťuje pružina uložená v hriadeli. Sieťovina na krajoch prechádza vodiacimi lištami vybavených tesniacimi kefami. Sťahovaná sieťovina je v tejto polohe zaistená nastaviteľnými dorazmi na koncoch vodiacich líšt za koncovú lištu, ktorá je tiež vybavená tesniacou kefou doliehajúcou až k parapetu.

TYP - rolovacie siete dverné

Sieťovina sa navíja na hliníkovú hriadeľ, ktorá je uložená v hliníkovom boxe. Navíjanie siete zajištuje pružina uložená v hriadeli. Sieťovina na krajoch prechádza vodiacimi lištami vybavených tesniacimi kefami. Vytiahnutá sieťovina je v tejto polohe zaistená magnetickou gumou, ktorá je umiestnená na koncovej lište a dorazovej lište, ktorá tvorí spolu s vodiacimi lištami a boxom utesnený obvod celej siete.